Prohlédnuté produkty

Moringový list jemně mletý 20g

200-1396

Jemně mleté usušené listy cizokrajné léčivé rostliny Moringa oleifera. Svým složením je skutečným skvostem a přírodním elixírem pro vlasy i pokožku. Je bohatá na omega 3-6-9 mastné kyseliny, aminokyseliny, vitamíny, minerály a betakaroten. Je účinným přírodním antioxidantem, má anti-aging vlastnosti. Působí protizánětlivě, regeneruje poškozenou a problematickou pokožku, pomáhá při popáleninách a poraněních kůže.

INCI: Moringa oleifera leaf powder
Mateřská rostlina: Moringa olejodarná (Moringa oleifera)

Surovina pro výrobu kosmetiky.
Více informací v detailu produktu.

Více detailů

Skladem

49 Kč s DPH

Více informací

INCI

Moringa Oleifera leaf powder

Mateřská rostlina

Moringa olejodarná (Moringa Oleifera)

Charakteristika

Velmi jemně mleté sušené listy cizokrajné léčivé rostliny Moringa Oleifera rostoucí až do výšky 12m. Její domovskou oblastí je jižní úpatí pohoří Himaláje, odkud se její pěstování rozšířilo po celém světě. Je jednou z nejvíce živinami nabitých rostlin na světě. Listy Moringy jsou bohaté na vitamíny, minerály, bílkoviny, proteiny a aminokyseliny.

Vzhled: jemný prášek

Barva: sytě zelená

Vůně: pronikavá ostrá

Účinky v kosmetice

  • Moringa právem dostala přívlastek „zázračný strom“. Svým složením je skutečným skvostem a přírodním elixírem pro vlasy i pokožku. Je bohatá na omega 3-6-9 mastné kyseliny, aminokyseliny, vitamíny (např. vitamín A, C, E), betakaroten, minerály (např. vápník, železo, draslík).

  • Obsažené vitamíny, např. C a E jsou účinnými antioxidanty, bojují proti volným radikálům, pokožku detoxikují a zabraňují jejímu předčasnému stárnutí.

  • Má výrazné anti-aging vlastnosti, obnovuje vitalitu a pružnost pokožky, zanechává ji zdravou a zářivou. Vyrovnává barevný tón pleti.

  • Pokožku hloubkově čistí, vypíná, vyživuje, regeneruje a hydratuje.

  • Působí protizánětlivě a antisepticky. Pomáhá při popáleninách a poraněních kůže.

  • Je vhodný na kožní vyrážky a pleť se sklonem k akné.

  • Nesporné jsou i účinky moringy na vlasy. Obsahuje všechny důležité vitamíny a minerály, které vlasy a vlasová pokožka potřebují. Vlasy důkladně čistí, vysoký obsah zinku a železa podporuje růst vlasů, regeneraci vlasových folikulů a pomáhá při vypadávaní vlasů. Aminokyseliny vlasy posilují a omega-3 mastné kyseliny jim dodávají potřebnou výživu.

Použití v kosmetických produktech

Tělové krémy, peelingy, pleťové krémy, pleťové vody, pleťové masky, mýdla, šampony a kondicionéry na vlasy, přípravky do koupele atd.

Použití při výrobě mýdel z mýdlových hmot

Prášek je možné kvůli jeho benefitům přidat i do mýdlové hmoty, ale vzhledem k tomu, že mýdlová hmota obsahuje vodu, bylinkový resp. ovocný prášek do mýdla extrahuje (vyluhuje se), tj. během několika dní může mýdlo změnit barvu na zelenohnědou nebo šedou.

Země původu

Paraguay

Balení

V plastové láhvi se šroubovacím uzávěrem.

Upozornění

Produktovou specifikaci si můžete stáhnout v záložce „Ke stažení“.

Související recepty na našem blogu

Závesné voskové dekorácie zdobené sušenými kvetmi a bylinkami

Prírodné sviečky s prírodnými farbami

Tuhý žihľavový šampón

List

Hmotnost20g
Jemně mletéAno

Ke stažení