Mýdlový základ

Prohlédnuté produkty

Tekuté kastilské mýdlo BIO - 200ml Větší náhled

Tekuté kastilské mýdlo - základ pro výrobu 200ml

1261

Přípravek na bázi přírodního tekutého mýdla certifikován společností Quality Assurance International nebo Cosmos. Stačí jednoduše přidat éterické oleje nebo vůně. V případě potřeby lze snadno zahustit solí.
surovina pro výrobu kosmetiky

Více detailů

Skladem

39 Kč s DPH

Více informací

INCI
viz Produktová specifikace v záložce „Ke stažení“.

Charakteristika
Vzhled: čirá viskózní kapalina
Barva: světle žlutá
Vůně: charakteristická
Rozpustnost: ve vodě vysoce rozpustné
Relativní hustota: 1,04
Bod varu: 100 °C
pH: 10,5 – 11,4
Viskozita (25 °C): 1000 cps

  • Přírodní tekuté mýdlo vyrobené z organických rostlinných olejů. Je certifikované společností Quality Assurance International nebo Cosmos. Obsahuje 23 % organických přísad podle certifikace COSMOS.
  • Pro dosažení vůně stačí jednoduše přidat éterický olej.
  • Neobsahuje povrchově aktivní látky, žádné parabeny, sírany (SLS a SLES), sloučeniny minerálních olejů, PEGS, PPF, DEA, glykoly ani ftaláty.
  • Pokud je třeba, báze se dá lehce zahustit přidáním běžné soli (chlorid sodný) nebo zředit s vodou. Pro zahuštění stačí rozpustit cca 15 g soli v cca 50 g destilované teplé vody. Následně se přidává cca 12 ml roztoku soli do cca 500 ml tekutého mýdla. (V případě potřeby získání certifikace na hotový produkt, je nutné použít sůl bez činidla proti spékání.)
Účinky v kosmetice
Je obohaceno o organický slunečnicový a organický kokosový olej, které pokožku regenerují, zvláčňují a vyživují. Obsažený glycerín organického původu pokožku hydratuje a zanechává na ní příjemný pocit.

Použití v kosmetických produktech
tekuté mýdla, sprchovací šampony a další přípravky do koupele

Postup výroby
  1. Předem si připravte 20% solný roztok, a to tak, že rozpustíte cca 15g vakuové nebo běžné kuchyňské soli v cca 50g teplé destilované vody.
  2. Základ nalijte do vhodné nádoby a začněte ho pomalu promíchávat elektrickým ručním šlehačem.
  3. Za stálého míchání přidejte 0,3-0,5% esenciálního oleje nebo vůně. Míchejte 10-15 minut až do úplného rozptýlení esenciálního oleje/vůně v základu. Proces můžete urychlit tím, že základ předem zahřejete na teplotu 30-35°C.
  4. Následně do základu za pomalého míchání přidávejte po kapkách solný roztok až do jeho zhoustnutí na požadovanou konzistenci.
  5. Vyrobené mýdlo nalijte do vybraných obalů.

UPOZORNĚNÍ: Esenciální olej/vůně může změnit barvu nebo konzistenci finálního produktu, proto doporučujeme vyzkoušet si je předem na malém vzorku.

Země původu
Velká Británie

Balení
v plastové láhvi se šroubovacím uzávěrem

Upozornění
Produktovou specifikaci a bezpečnostní list si můžete stáhnout v záložce "Ke stažení".

List

Objem200ml

Ke stažení