Mýdlový základ

Prohlédnuté produkty

Šampon BIO - základ pro výrobu 200ml Větší náhled

Šampon BIO - základ pro výrobu 200ml

0969

Šampon BIO - základ pro výrobu - slouží jako vysoce kvalitní základ k domácí výrobě šamponů v bio kvalitě, vhodných i pro jemné dětské vlásky. Báze je rostlinného původu s obsahem 74,47% organických složek (Soil Association Organic). Stačí přidat silice nebo vůně, případně jiné přísady podle požadovaného účinku a podle typu vlasů.

Více detailů

Tento produkt již není skladem

39 Kč

Více informací

Charakteristika základu
  • obohacen jemnými povrchově aktivními přísadami pro dosažení krémové pěny
  • neobsahuje sulfáty, surfaktanty Sodium Lauryl sulfát, Sodium Laureth sulfát a parabeny
  • rostlinný základ obohacený aloe vera
  • má bezbarvou až světležlutou transparentní barvu, může obsahovat vzduchové bublinky 
  • certifikovaný Soil Association
 
pH (25°C) 4,5 - 5,5
 
Hlavní složky:
Aloe Vera
Aqua
Lauryl betaine
Decyl Glucoside
 
Postup zpracování doporučený výrobcem:
1. Do nádoby nalijeme požadované množství šamponového základu a mícháme, nejlépe ručním šlehačem s nastavitelnou rychlostí.
2. Rychlost míchání by měla být nejdříve nižší a postupně ji zvyšujeme a mícháme do požadované hustoty. Při míchání mohou vzniknout vzduchové bubliny (obvykle, když je rychlost míchání příliš vysoká), ale bubliny po několika dnech zmizí.
3. Ohřívání základu při přípravě šamponu není nezbytné, ale pokud je teplota základu nižší než 20 C, je vhodné ho za stálého míchání zahřát na 20 - 25 C.
Přidáme silice dle vlastního výběru (cca 0,2 - 0,5%). Pokud chceme urychlit čas potřebný na rozpuštění olejů, můžeme bází zahřát na teplotu 30 -35 C.
Mícháme po dobu 15 - 30 minut, nebo dokud se silice zcela nerozptýlí nebo nerozpustí.
Můžeme přidat i další vhodné látky podle vlastního výběru, podle zvoleného účinku nebo typu vlasů (např. D-panthenol, glycerin, vůni, barvu) nebo rostlinné oleje podle požadovaného efektu, ale pouze malé množství cca 0,05%, aby vlasy příliš nezatížily .
4. Vyrobený šampon naléváme do lahví. Výrobek může být zpočátku zakalený nebo provzdušněný bublinkami, což však není na jeho závadu, protože je plně funkční a hlavně v bio kvalitě a během několika dnů nebo týdnů se vyjasní a bublinky se ztratí.