Jíly a bahna - přírodní kosmetické

Prohlédnuté produkty

Přírodní kosmetický jíl zelený ultraventilovaný 100g Větší náhled

Přírodní kosmetický jíl zelený ultraventilovaný 100g

0863

100% přírodní kosmetický jíl zelený ultraventilovaný, 100g

Více detailů

Skladem

55 Kč

Více informací

 
Charakteristika:
100% přírodní prášková zemina béžové nebo zelené barvy, původem z Francie. Zelený jíl je bohatý na minerální látky (např. křemík, vápník, draslík, hořčík, zinek, hliník, železo, mangan, titan atd.), stopové prvky a další cenné látky prospěšné pro lidský organizmus a lidskou pokožku.
Účinky v kosmetice:
revitalizační, regenerační, protizánětlivé, čistící, stimulační, antiseptické, dezinfekční, zklidňující
Význam v kosmetice:
Zelený jíl je pro svoje širokospektrální účinky vhodný pro všechny typy pleti. Blahodárně působí na pokožku, regeneruje buňky, absorbuje toxické látky z pokožky, napíná, zjemňuje a oživuje pleť, vyhlazuje vrásky, redukuje pigmentové skvrny atd. Pro svoje čistící, antiseptické a dezinfekční účinky je ideální na mastnou a aknózní pleť. Z pokožky absorbuje přebytečný maz, čistí, ji, stahuje póry, zklidňuje záněty. Je vhodný i na citlivou pleť. Vlasům dodává hydrataci a lesk, pomáhá v boji proti lupům, oživuje poškozené vlasy. Mastným vlasům pomáhá tím, že z nich absorbuje přebytečný tuk. Zelený jíl je účinný prostředek v péči o ústní dutinu, pomáhá řešit problémy se zuby a dásněmi a napomáhá v boji proti aftům.
Použití v kosmetických produktech:
Pleťové masky, tělové masky, bahenní koupele, tělové obklady, vlasové masky a zábaly, ústní vody na výplachy ústní dutiny, jílové kašičky na čistění zubů atd.
Dávkování v kosmetických produktech:
1-3 polévkové lžíce jílu smícháme s takovým množstvím vody příp. bylinného odvaru nebo pleťové vody, abychom dosáhli požadovanou hustotu a vymícháme dohladka. Můžeme přidat 2-3 kapky esenciálního oleje. Vmícháním esenciálních olejů anebo extraktů z rostlin několikanásobně zvyšuje pozitivní účinky jílu.
Jílovou masku neskladujeme, uděláme si jen takové množství, které ihned spotřebujeme. Pleťovou jílovou masku naneseme na tvář v silnější vrstvě a necháme působit 15-30 minut. Při delším působení je vhodné zvlhčovat jílovou masku, aby se prodloužila její účinnost. Masku odstraníme vlažnou vodou a následně opláchneme studenou vodou, aby se uzavřely póry. Na závěr pleť ošetříme pleťovým krémem.